Dukat FoamLiners Vented™

WkładkiWkładki odpowietrzająceDukat FoamLiners Vented™

 

Dukat FoamLiners Vented™ to jednoczęściowe wkładki oddychające przeznaczone do uszczelniania pojemników. Wykonane są ze spienionego polietylenu. Montowane są w zakrętce (mogą być wklejane lub umieszczane w zaczepach).

Wkładki Dukat FoamLiners Vented™ uszczelniają pojemniki z cieczami i ciałami stałymi, pozwalając jednocześnie na przepływ gazów.

Działanie: Gaz przedostaje się przez membranę i wydostaje się na zewnątrz przez otwór w zakrętce lub po gwincie.

Funkcjonalność naszych wkładek badamy mierząc przepływ powietrza przy użyciu detektora nieszczelności firmy ATEQ.

Wkładki oddychające wyrównują ciśnienie wewnątrz pojemników przeciwdziałając ich zniekształcaniu. Pozwalają one na przepływ gazów stanowiąc jednocześnie barierę dla substancji płynnych. Ich stosowanie istotnie obniża koszty pakowania wybranych produktów.

Środki czyszczące, zarówno profesjonalne jak i te używane w gospodarstwach domowych, często zawierają wybielacze, utleniacze i inne składniki gazowe, które mogą powodować „puchnięcie”, a nawet rozsadzanie pojemników, w których są przechowywane. Inne produkty, zawierające np. środki powierzchniowo czynne, rozpuszczalniki lub oleje, absorbują tlen powodując tym samym zapadanie się pojemników. Dodatkowo gwałtowne zmiany warunków, w jakich substancje te są przechowywane i transportowane (takich jak temperatura i wysokość n.p.m.), potęgują zachodzenie ww. procesów, prowadząc do zdeformowania, a w skrajnych przypadkach zniszczenia pojemników.

Przeciwdziałanie zniekształceniu pojemników pod wpływem zmiany ciśnienia w ich wnętrzu jest kosztowne. Jednym ze sposobów jego zapobiegania jest używanie pojemników grubościennych. Jest to działanie drogie ze względu na dużą ilość tworzywa niezbędną do ich wyprodukowania.

Z drugiej strony zaniechanie działań mających na celu uchronienie pojemników przed zniszczeniem może kosztować znacznie więcej. Przykładem skrajnym jest ryzyko utraty klientów przez firmę, której produkty regularnie rozlewają się w transporcie.

Ekonomicznym rozwiązaniem problemu odkształcania się pojemników pod wpływem zmiany wewnętrznego ciśnienia jest zastosowanie wkładek oddychających.

Dzięki specjalnie skonstruowanej membranie umieszczonej we wkładce uszczelniającej oraz odpowiednio dobranej zakrętce gazy gromadzące się w pojemniku lub absorbowane z powietrza swobodnie przemieszczają się pomiędzy produktem a otoczeniem, natomiast płynny produkt pozostaje zamknięty szczelnie w pojemniku.

Do korzyści wynikających ze stosowania wkładek oddychających należą:

  • możliwość ograniczenia wagi opakowań,
  • ograniczenie reklamacji i zwrotów,
  • utrzymanie wymaganego wyglądu pojemników na półkach sklepowych,
  • pozytywne wyróżnienie produktu na rynku.

Chcesz zaplombować bądź uszczelnić pojemnik? Skontaktuj się z nami.

 

Telefon:
+48 58 676 45 37
E-mail:

dukat@dukat.pl

Skype:
dukatAM, dukatAL